Sağlık Verisi Sağlayıcısı Ol

Nasıl Katılımcı Olup Sağlık Verisi Sağlayabilirim?

Eğer bir sağlık uzmanı veya konu ile ilgili bir araştırmacıysanız ve internette açık kaynaklı olarak yayınlanan “COVID-19 Veritabanı” projesine katkıda bulunmak istiyorsanız lütfen application@coviddatabase.org e-posta adresine CV’nizi ve iletişim bilgilerinizi bıraknız. Ekibimiz en kısa zamanda sizinle iletişime geçecek ve sisteme giriş yapabilmeniz için gerekli kullanıcı bilgilerini sizinle paylaşacaktır.

Süreç Nasıl İşliyor?

  • Tıp alanında uzman ve konu ile ilgili araştırmacı kişiler sisteme “Veri sağlayıcısı“ olarak üyelik talebinde bulunurlar.
  • COVID-19 bir solunum yolu sendromu olduğundan dolayı geliştirilen “COVID-19 Veritabanı” projesinde hastaların akciğer görüntüleri, teşhisleri hastaya ait anonim bilgilerle birlikte toplanmaktadır.
  • Uzmanlıkları teyit edilmiş araştırmacılar ve tıp doktorları yaptıkları literatür araştırmaları sonuçlarında buldukları vakalara ait anonim radyolojik görüntüleri ve bilgileri sisteme yüklerler.
  • Uzmanlıkları teyit edilmiş tıp doktorları çalıştıkları hastanelerden izin alarak hastanelerdeki COVID-19 vakalarına ait anonim radyolojik görüntüleri ve bilgileri sisteme yüklerler.
  • Hastaneden yapılacak veri kayıtlarında hastaların hiç bir kişisel bilgisinin gönderilmemesi gerekmektedir. Veritabanı tamamıyla anonim verilerle büyümeyi amaçlamaktadır.